Į šią kelionę gali vykti bet kas - jauni ir seni, vyrai ir moterys, šeimos su vaikais, nes laipiojimas via-ferratom`is, tai lengviausia ir saugiausia uolų laipiojimo forma, kuri iš principo panaši į apsilankymą nuotykių parke - Jums tereikia laipioti įvairiomis kopėčiomis, judėti pagal įrengtus saugos trosus ir mėgautis gerokai įspūdingesniais nei lietuviškuose nuotykių parkuose vaizdais, bei maloniu nuovargiu. Tam nereikia turėti jokios išankstinės laipiojimo patirties, pasirengimo ar įrangos - profesionalūs mūsų klubo instruktoriai pasirūpins viskuo, apmokys, lydės ir saugos Jus visos kelionės metu 😉 

Data ir kaina

2020 m. kelionės kaina – 600 € / asm. Į ją įskaičiuota:

2 skrydžiai lėktuvu jei brangsta – primokate! 170 €

Tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į Cheronos oro uostą ir atgal + nemokomas rankinis bagažas (nedidelė ~30 litrų talpos kuprinė iki 10 kg svorio).

Organizacinės išlaidos 150 €

Kelionės organizavimas, vedlių / laipiojimo instruktorių paslaugos ir pamokos. Tai nėra atlyginimas ar pelnas - Jūs tiesiog apmokate instruktorių kelionės, maitinimosi, apgyvendinimo, įrangos atnaujinimo ir kitas išlaidas!

Apgyvendinimas 100 €

3 naktys išnuomotame name / apartamentuose Gironos regione

Vietinis transportas 90 €

Automobilio nuoma, pilnas draudimas, kuras, kelių ir parkavimo mokesčiai.

Bazinis maistas Gaminate patys! 40 €

Atvykus ir įsikūrus prekybos centre apsiperkame bendrų atsargų 3 dienoms. Pusryčiams ir vakarienėms valgome salotas / košes / sumuštinius ir t.t., o pietums nešamės "kišeninį maistą" - vaisius, šokoladukus, sausainius ir pan.Papildomos išlaidos maistui - kavinėse Sant Feliu de Guíxols ar važinėjant kitur, asmeniniai užkandžiai, ledai, sultys, gaivieji gėrimai, alus ar vynas vakarais nėra įskaičiuota į kelionės biudžetą ir tam Jums gali prireikti, priklausomai nuo poreikių, dar ~50 €

Įrangos nuoma / gabenimas Visi padeda nešti! 35 €

Visa reikalinga laipiojimo ir saugos įranga pasirūpiname mes - visiems dalyviams gabenami apatiniai apraišai, šalmai, savisaugos, o bendrai grupėms - virvės, kopimo ir nusileidimo įtaisai, atotampos, magnezija ir t.t.

Kelioninis draudimas Įskaitant alpinizmą! 15 €

Visus keliautojus privalomai apdraudžiame medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų bei traumų draudimu įskaitant laipiojimo / alpinizmo rizikas (daugelio Jūsų su bankų kortelėmis ar pan. galbūt turimas kelionių draudimas - šiai veiklai negalioja). Taip pat rekomenduojame visiems pasirūpinti ir į kelionę pasiimti nemokamai išduodamas ESDK korteles.

Į šią kelionę tipiškai vykstame vasaros pabaigoje (rugpjūčio mėn.). Tikslios kelionės datos priklauso nuo skrydžių kainos ir paaiškėja maždaug birželio mėn.. O šios kelionės biudžetas, lyginant su kitomis mūsų organizuojamomis laipiojimo kelionėmis - gana didelis, nes šiame regione viskas gerokai brangiau nei kitur (pvz. apgyvendinimas žmogui 4 naktims ~120 eur, automobilio nuoma grupei ~250 eur ir pan.Dėl tikslios kainos ir datų kviečiame sekti informaciją, atnaujinimus mūsų FaceBook paskyroje: FB.com/KalnuKlubas.lt ir event`e, arba šiame tinklapyje.Taip pat Jūs visų metų eigoje galite pateikti išankstinę registraciją. Mes, turėdami Jūsų kontaktinius duomenis - el. pašto adresą ir telefono numerį, susisieksime su Jumis prasidėjus konkrečios kelionės planavimui. Tuomet, Jums patvirtinus dalyvavimą, turėsite pervesti 350 € avansinę įmoką skrydžių ir apgyvendinimo rezervavimui o likusią kelionės kainos pusę turėsite pervesti ne vėliau kaip likus 4 sav. iki išvykimo.

Registracija kelionei

Kelionės programa (daugiau detalių – išskleidus):

- 11:15-11:30! savarankiškas kelionės dalyvių atvykimas į Kauno (Karmėlavos) oro uostą. - 12:40-14:00 skrydis į Cheroną. - 14:30-15:30 nuomojamų automobilių pasiėmimas. - 15:30-16:30 važiuojame į išnuomotus namus, įsikuriame. - 16:30-18:00 važiuojame apsipirkti maisto atsargų - 18:00-19:00 ruošiamės vakarienę, vakarieniaujame, aptariame sekančių dienų planus. - 20:00-22:00 laipiojimo įrangos išsidalinimas, prisitaikymas, apmokymai. - 22:00-07:00 poilsis.
- 07:00-08:00 kėlimasis, rytinis tualetas, dušai. - 08:00-09:00 pusryčiai, dienos plano aptarimas. - 09:30-10:30 kelionė automobiliais ir pėsčiomis iki via-ferrat`os "Gorges de Salenys". - 11:00-13:00 saugaus elgesio ir laipiojimo via-ferrat`a apmokymai, laipiojimas via-ferrat`a. - 14:00-15:00 kelionė automobiliu prie VF "Cala Moli". - 15:30-19:30 laipiojimas pajūrio VF "Cala Moli". - 20:00-21:00 poilsis pajūryje. - 21:00-23:00 grįžimas namo, vakarienės gaminimas, vakarieniavimas, dienos įspūdžių aptarimas. - 23:00-07:00 poilsis.
- 07:00-08:00 kėlimasis, rytinis tualetas, dušai. - 08:00-09:00 pusryčiai, dienos plano aptarimas. - 09:00-10:00 kelionė automobiliu iki uolų laipiojimo sektoriaus "Solius". - 11:00-14:00 uolų laipiojimo pamokos ir treniruotės. - 14:00-15:00 kelionė automobiliu ir pėsčiomis iki iki via-ferrat`os "Agulles Rodones". - 15:00-19:00 laipiojimas via-ferrata (2/3 ilgio ir baigiama, nes visai įveikti reiktų ~7 val., be to paskutinės atkarpos prastos būklės, ne tokios saugios. - 20:00-21:00 grįžimas namo. - 21:00-23:00 vakarienės gaminimas, vakarieniavimas, dienos įspūdžių aptarimas. - 23:00-05:00 poilsis.
- 05:00-06:00 kėlimasis, pusryčiai. - 06:00-06:30 grįžimas automobiliu į Cheronos oro uostą. - 06:30-07:00 automobilio pridavimas, registracija skrydžiui. - 08:00-12:15 skrydis atgal į Lietuvą. - Viskas, kelionės pabaiga, skirstotės namo ir dalinatės foto FaceBook`e, renkate milijoną+ like`ų, dar kelias savaites "svaigstate" nuostabiais prisiminimais, bei registruojatės naujoms kelionėms su mumis 😉

Visos kelionės metu aktyviai bendraujame, dalinamės žiniomis ir didele įvairių kelionių patirtimi. Jūs ne tik įgysite naujų draugų, parsivešite kvapą gniaužiančių nuotraukų, bet ir naujų žinių, įgūdžių kaip komplektuotis kuprinę kelionėms, gamintis maistą, dirbti su virvėmis, saugotis ir saugoti kitus aukštyje, dirbti komandoje, nugalėti baimes ir, tikimės, dar didesnį troškimą naujoms kelionėms, naujiems įspūdžiams!

Tai patogi kelionė, kur daugmaž viskas suplanuota ir nuglūdinta per eilę metų, iš anksto užsakomas patogus apgyvendinimas, išnuomojami automobiliai, pasirūpinama spec. įranga ir pan. Jums tereiks padėti supirkti bendrą komandos maistą ir prisidėti jį gaminant bei dalinant ? Tad į šią kelionę galima vykti jauniems ir seniems, pavieniui ar šeimomis, su paaugliais vaikais - visiems bus smagu ir įdomu!

Apranga ir įranga

Asmeninė apranga ir įranga

Individualios aprangos ir asmeninės įrangos rekomendacinio pobūdžio pavyzdžiai – Jūs visuomet galite rinktis pigesnius ar brangesnius analogus, tačiau Jūs privalote, daugiau ar mažiau, turėti visus žemiau išvardintus elementus.

Atkreipiame dėmesį, kad į šią kelionę skrisite lėktuvu, TIK su nemokamu rankiniu, pakankamai nedideliu bagažu (RyanAir atveju: 55 x 40 x 20 cm, max: 10 kg + papildomas nedidelis, ~6 L tūrio, 35 x 20 x 20 cm krepšelis (tarkim DSLR fotoaparato / video kameros dėklas, ar nešiojamas kompiuteris)), todėl pasistenkite neprisikrauti nieko per daug. Pvz. tikrai abejotina ar aktyvaus laisvalaikio kelionėje rasite laiko storos knygos skaitymui ar kasdieniam skirtingų rūbų keitimui, o daugelį asmens higienos ar dar kokių reikmenų be problemų įsigysite Ispanijos prekybos centruose. Kainos ir pasirinkimas – panašiai kaip ir Lietuvoje ?

Tai nėra labai specifinė, ekspedicinė kalnų kelionė, todėl jokios specialios įrangos ar aprangos įsigyti ir gabentis nereikia. Kuprinė, rūbai žinoma, gali būti vienokie ar kitokie, labiau tinkami aktyviai veiklai arba ne, bet tai nesudaro ypatingos reikšmės. Ten tipiškai būna šilta, gyvename patogiuose apartamentuose / namuose su virtuvėmis, dušais (rankšluosčiai yra), elektra, lyja retai, todėl esmę sudaro pora pamainų rūbų (kelnės, šortai, marškinėliai, džemperis užsidėti vakare, patogi avalynė (kedai), šlepetės ir higienos, kiti asmeniniai reikmenys.

Būtinai turėkite tik akinius nuo saulės ir „ciklopus“ (prožektoriai, tvirtinami prie galvos), nes dažnai stengiamės išnaudoti dienas iki sutemų, tad tenka grįžinėti kalnų takais prie automobilių prieblandoje ?

Kelioninė kuprinė

25-35 ltr. talpos

Rinkitės patogią ir patvarią kuprinę, kurioje tilptų visi Jūsų daiktai ir būtų patogu nešioti. Pasistenkite neviršyti avialinijų reikalavimų.

Galvos apdangalas

klasikinė kepuraitė arba labiau specifinė, su atvartais, saugančiais kaklą / sprandą nuo kaitrios Ispanijos saulės.

Apatinis trikotažas

marškinėlių, trumpikių, kojinių rekomenduojama papildomai pasiimti bent po 2-3 vnt. be tų su kuo skrendate

Higienos reikmenys

rankšluostis, drėgnos servetėlės, dantų šepetėlis ir pasta, šampūnas, kremas odai ir kt. pagal poreikius. (galima pirkti vietoje!)

Akiniai nuo saulės

3-4 kat.

Rekomenduojame rinktis bent 3-ios kategorijos kokybiškus saulės akinius, kurie apsaugo nuo intensyvių saulės spindulių.

Flisinis džemperis

plonas, bet gerai šildantis, nepamainomas apsirengti vakare, sustojus poilsio ar subjurus orui.

Kelioniniai batai

patogūs ir patvarūs. Rekomenduotina su „Vibram“ padu, pranešioti. Galima skristi ir su paprastais kedais.

Kremas nuo įdegio

Jei nenorite atskridę iš "žiemos" per greitai nudegti saulėje - rekomenduojama teptis apsauginiu kremu, kurio įsigysite vietoje

Žibintuvėlis

Tvirtinamas ant galvos

„Ciklopas“ – būtinas ir labai patogus kelionių, stovyklavimo aksesuaras. + papildomi elementai!

Kelioninės kelnės

1-os su kuriomis skrisite ir grįšite, kitos – patogios laipiojimui, bet negaila sutepti ar sugadinti. Tik ne džinsai ar pan. 🙂

Šlepetės ar sandalai

patogu ir pravartu vakare persiauti į paprastas šlepetes, leisti pailsėti kojoms, išdžiūti kelioniniams batams

Kiti asmeniniai daiktai

asmens dokumentai (ID kortelė ir/ar pasas), kreditinė kortelė, ~€50-150 grynais asm. išlaidoms. Medikamentai ir pan.

Nebūtina, bet pravarti asmeninė įranga

Kita galinti praversti įranga ar apranga. Jei neturite – specialiai nepirkite, bet jei turite ir telpa į kuprinę – pasiimkite, bus patogiau ?

Membraninė striukė

vasaros gale Katalonijoje gana nedidelė lietaus tikimybė, bet pasitaiko ir debesuotų, vėjuotų ar lietingų dienų. Bent 5000-10000 mm/24h atsparumas.

Hidravimo sistema

vandens pūslė su gėrimo šlangute, dedama į kuprinę arba ConverTube sistema, užsukama ant daugelio vandens talpų ar standartinių butelių nuo gaiviųjų gėrimų

Išorinis įkroviklis

„PowerBank`as“ ir / ar saulės energijos įkroviklis mobiliajam telefonui, navigatoriui, sportiniam laikrodžiui, MP3 grotuvui, foto ar video (GoPro) kamerai

Jei neturite kažko iš asmeninės įrangos ar aprangos – paklausinėkite draugų, galbūt kas nors galės paskolinti ir nereikės pirkti
O jei jau ruošiatės įsigyti kažką sau – būtinai pasinaudokite mūsų partnerių parduotuvėse siūlomomis nuolaidomis - visiems užsiregistravusiems į kelionę ir pervedusiems avansinę įmoką atsiųsime -15% nuolaidų kuponą, galiojantį įvairiose turizmo ir alpinizmo prekių parduotuvėse Lietuvoje 

Bendro naudojimo įranga

Laipiojimo įranga, kurios nuoma (skraidinama iš Lietuvos arba nuomojama vietoje) ir naudojimas įskaičiuotas į kelionės išlaidas:

Alpinistinis šalmas

1 vnt. / žm.

sportinis šalmas skirtas apsaugoti galvą nuo krentančių akmenų ir / ar sutrenkimų.

Alpinistinės virvės

60 m. / gr.

30/60 m, dinaminės virvės uolų laipiojimui, saugai.

Atotampos

6 vnt. / gr.

uolų laipiojimo savisaugos įtaisai (Petzl Ange ar pan.).

Alpinistiniai apraišai

1 vnt. / žm.

baziniai apatiniai apraišai, modeliai ir tipai gali skirtis.

Pakilimo virve įtaisai

1 vnt. / gr.

skirti kopti virve - Petzl Ascension, Petzl Tibloc, kopetėlės

Kelioninė vaistinėlė

1 vnt. / gr.

bendro naudojimo PMP priemonės ir būtiniausi vaistai.

Savisaugų komplektas

1 kompl. / žm.

Specialiai via-ferrat`omis laipioti skirtas savisaugų su amortizatoriumi komplektas

Nusileidimo įtaisai

2 vnt. / gr.

saugojimo ir nusileidimo virve įtaisai - Petzl GriGri, Petzl Reverso ir pan.

Apsauginės pirštinės

1 vnt. / asm.

paprastos (sodo) odinės pirštinės papildomai rankų apsaugai.

Jei turite ar galite pasiskolinti asmeninę laipiojimo savisaugos įrangą - registracijos metu komentaruose nurodykite tai ir galutinė kelionės kaina Jums bus šiek tiek mažesnė (iki -15 €, t.y. po -5 € už turimą šalmą / apraišus ar savisaugų komplektą), nes nereikės skraidinti nuominės įrangos ? Likusi kainos dalis - už įrangos skraidinimą, nesvarbu mūsų ar Jūsų.

Dėmesio: sugadinus ar pametus nuominę bendro naudojimo įrangą – privalėsite kompensuoti pilną jos kainą!

Apgyvendinimas

Kadangi tai aktyvaus laisvalaikio kelionė, kurios metu tikrai pavargstama fiziškai, kokybiškam poilsiui stengiamės išnuomoti patogų namą su lauko baseinu, kuriame gali apsistoti visi 10 (2 grupės) keliautojų:

Dažniausiai namus nuomojame toliau nuo jūros / kurortinio Sant Feliu de Guíxols miesto, kuriame kainos tikrai "kandžiojasi" ir kelionės išlaidų biudžetą padidintų dar bent 100 € kiekvienam, o tuo pačiu gyvename arčiau via-ferrat`ų ir uolų.

Nepavykus gauti reikiamoms datos išsinuomoti tinkamo namo, alternatyvus variantas - nuomojame dvejus atskirus apartamentus, kuriuose gali apsistoti grupės po 5 asmenis (instruktorius + 4 keliautojai).

Maitinimasis

Tipiškai į kelionės kainą įskaičiuojame 40 € (tik ~10 € dienai!) bendrosioms maitinimosi išlaidoms. Tai lengvi užkandžiai, kaip pvz. sumuštiniai, su kumpiu ir/ar sūriu rytais, šokoladukai, sausainiai, vaisiai dienos metu, bendrai verdamos košės su kokiomis dešrelėmis ar dar kažkas kepama vakare ir t.t. Taipogi arbata, kava, cukrus, servetėlės, prieskoniai, padažai ir kiti bendro naudojimo reikmenys.

Visa kita – papildomas maistas kavinėse, baruose, kebabinėse pakeliui iš Lietuvos ar prie uolų bei atgal, gaivieji ar alkoholiniai gėrimai, ledai ir pan. – Jūsų papildomos išlaidos.

Pusryčius ir vakarienes gaminamės pakaitomis patys, patogiose namų virtuvėse. Tam kiekvieną dieną skiriama budinti „tarnyba“ iš 2-3 kelionės dalyvių ir 1 kuruojantis instruktorius, kurie keliasi šiek tiek anksčiau ir kaičia vandenį, ruošia maistą. Taip pat vakare, grįžus iš laipiojimų, pirmiausia užsiima maisto gaminimu visai grupei, kol kiti tvarkosi asmeninius reikalus, prausiasi, ilsisi.

Pavyzdinis 4 dienų ekspedicinis racionas gali būti toks ar panašus (paspauskite, kad padidinti):

Patys suprantate, kad ta suma, skaičiuojant kokioms 4 paroms, tikrai nėra didelė, net įskaitant tai, kad Ispanijos prekybos centruose yra prekių, kurios kainuoja net pigiau nei analogai Lietuvoje. Tad papildomas maistas (ledai ar alus, vynas iš vietinių parduotuvių, vietinis kumpis ar kiti delikatesai) pagal pomėgius, spec. poreikiai (vegetarai, veganai…) – tai jau Jūsų asmeninis rūpestis ir išlaidos, kurių gali būti ir +30-50 € ir… nežinau, neribotai, jei užsakinėsite jūros gėrybių restorane vakarienės pristatymą sraigtasparniu prie uolų ar vakare krantinės restorane gersite alų / vyną po 8 €…

Esmė, kad ten daug aktyvios veiklos turėsim, pakankamai karšta, tad nelabai norisi to maisto, ypač kokių kepsnių ar dar ko. Geriam daug skysčių, "įsimetam" po koki saldainį ar šokoladą ir vaikštom, laipiojam. Per daugybę metų kelionių dar tikrai niekas nesiskundė, kad mažai maisto ir kad teko daug išlaidauti papildomiems pirkiniams 🙂

Via-ferrat`os

Gorges de Salenys

Pirmoji šios kelionės via-ferrat`a, kuria Jūs laipiosite yra miškuose, uolų tarpekliuose, virš upelių vagų, todėl smarkiai skiriasi nuo tipinių atvirų uolų via-ferrat`ų.

Trasoje gausu tibetietiškų tiltelių, tirolietiškų traversų ir oro perkėlų. Greta laipiojimo trasos lygiagrečiai tęsiasi pėsčiųjų takas, todėl bet kas pavargęs bet kada gali nebetęsti laipiojimo, eiti greta ir fotografuoti likusius.

Laipiojimo trukmė: 2-3 val. Sudėtingumas: K1 [ A ] (labai lengvas - tinkama net vaikams).

Cala del Moli

Tai neilga, nesudėtinga, bet labai įspūdinga via-ferrat`a Sant Feliu de Guíxols miesto pakraštyje, pakrantėje.

Šioje via-ferrat`oje laipiojimas vyksta pačiomis pakrantės uolomis ir tarp jų, po kojomis dažnai regint nuostabią jūros žydrynę.

Laipiojimo trukmė: 3-4 val. Sudėtingumas: K3 [ B/C ] (vidutinis - tinkama paaugliams ir vyresniems, nerekomenduojama vaikams).

Agulles Rodones

Trečioji - fiziškai, techniškai ir psichologiškai pati sudėtingiausia via-ferrat`a šioje kelionėje. Joje gausu kopimų ir nusileidimų (diulferiai virve), oro perkėlų ir himalajietiškų tiltų.

Ši via-ferrat`a tęsiasi traversu per Dalmau dels Carcaixells - "nugludintas granitines adatas", kurios ir taip randasi plynaukštėje, tad vietovės iškilumas virš apylinkių garantuoja žadą atimančius vaizdus.

Laipiojimo trukmė: 6 val. Mes einame 2/3 ilgio, ~4 val. nes paskutinis trečdalis - pats sunkiausias ir prasčiausio stovio, mažiau saugus... Sudėtingumas: K5 [ D ] (sunkus - tinkama fiziškai pajėgiems, aukščio nebijantiems suaugusiems).

Kita informacija

Uolų laipiojimas

1-2 pusdienius (priklausomai nuo bendros kelionės trukmės) šioje kelionėje skiriame pamokoms ir uolų laipiojimui regione "Solius" (netoli VF "Agulles Rodones").

Čia Jūsų laukia keliasdešimt įvairių, gana nesudėtingų, neilgų laipiojimo maršrutų, kuriuose malonu treniruotis ir mėgautis apylinkių vaizdais, išbandyti save ir perprasti šio puikaus sporto pradmenis.

Sant Feliu de Guíxols

Sant Feliu de Guíxols - tai kurortinis miestas Costa Brava regione, svarbus Katalonijos uostas, gausus turistų traukos objektais.

Miesto apylinkėse gausu uolėtų pakrančių, pėsčiųjų takų, promenadų ir nedidelių "slaptų", pušimis ir uolomis pridengtų, smėlėtų paplūdimių.

Viduržemio jūros klimatas šioje vietovėje beveik ištisus metus garantuoja saulę ir šilumą.

Šiame mieste vyksta daugybė festivalių, renginių ir karnavalų.