Mont Blanc eXtreme 3D Mapping 2013

Monblanas (pranc. Mont Blanc, it. Monte Bianco – „Baltasis kalnas“) yra aukščiausias Vakarų Europos kalnas, Alpių viršūnė. Jo aukštis – 4810,45 metrų. Monblanas stūkso dviejose valstybėse – Prancūzijoje ir Italijoje. Alpės, kuriose yra Monblanas – aukščiausia ir didžiausia kalnų sistema Europoje. Jos yra 1200 km ilgio, 150 ir 250 km pločio bei tęsiasi lanku nuo Viduržemio jūros iki Panonijos lygumos Italijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos ir Slovėnijos teritorijose. Pirmieji žmonės, 1786 metais užkopę į Monblaną – prancūzai Žakas Balma ir Mišelis Pakardas.

Šiuo metu daug žmonių tai taip pat bando padaryti. Pasitaikius geram orui, virtinė turistų traukia link tikslo – aukščiausio Alpių taško. Tačiau klaidinga manyti, kad Monblanas – lengvai įveikiama viršūnė, nereikalaujanti fizinio pasiruošimo. Techniškai ji nesudėtinga. Esant blogam orui, šturmuoti Monblaną tikrai nerekomenduojama. Galima lengvai pasiklysti. Didžioji kelio dalis bėga plačiais šlaitais, kuriuose nesunku nukrypti nuo maršruto ir sunku atsekti kelią atgal. Ne vienas keliautojas čia pasiklydo ir mirtinai sušalo.

Kompanija “WE CREATE MAGIC” įgyvendinanti 3D projekcijas (3D mapping) ant pastatų sugalvojo unikalų projektą – 3D projekcija ant Monblano kalno. Kartu su Monblanas.lt ne pačiomis lengviausiomis sąlygomis pavyko sukompti į Monblano viršūnę ir pasiekti užsibrėžtą tikslą. Kaip pavyko unikalus projektas galite stebėti operatorius.lt įamžintoje video medžiagoje:

Individuali kelionė į Monblaną

Būną, kad sulaukiame interesantų, besidominčiu galimybe individualiai kopti į Monblaną. Tam gali būti daug priežasčių – labai ribotos atostogos, kiti planai, neleidžiantys prisiderinti prie paskelbtų datų, kažkokie asmeniniai spec. poreikiai (sveikata, greitis ir t.t.) ir t.t.

Galime padėti ir Jums 😉 Tiesiog tuomet mes neapsiimame jokių organizacinių darbų – Jūs patys turit rūpintis nuvykimu (važiuoti nuosavu automobiliu ar skristi lėktuvu) ir parvykimu iš Chamonix, maistu, alpinistiniu sveikatos ir gyvybės draudimu ir t.t.

Vieno vedlio žinios, laikas ir paslaugos padedant Jums pasiekti jūsų tikslą kainuoja ~200 €/d. Tipiškai kopimas su 1-3 žmonėmis yra šiek tiek greitesnis nei su didesne grupe, tad kopimui iki viršūnės ir nusileidimui atgal į Chamonix prireikia 3-5 dienų (vėlgi daug kas priklausys nuo oro…), tad vedlio paslaugos kainuos €800-1000 +Jūs apmokate visas jo kelionės išlaidas iš/į LT, maistą kelionėje, draudimą (dar ~ 1000-1500 lt). Sumoje individuali kelionė, be asmeninių išlaidų, kainuos papildomai ~€1000-1500. O asmeninės išlaidos irgi šiek tiek didesnės nei keliaujant grupėje, nes grupė atvyksta autobusiukais, gana pigiai, o pavieniui – dažniausiai skrendama, kopdama grupė maitinasi ekspediciniu gaminamu maistu ir miega savo palapinėse, “individualistai” rezervuojasi nakvynes kalnų nameliuose (~€40/naktis) ir valgo ten gaminama maista (makaronų lėkštė ~12 eur 🙂 ir netgi perkasi vandenį buteliais po €5/litras, nes neturi įrangos, kad jo prisitirpinti 🙂

Šiaip palyginant sąnaudas 2-3 žmonėm jungtis į grupę ar individualiai samdyti vedlį, tai pastarasis variantas kainuoja tik ~€800-1000 brangiau, bet turi ir nemažai savo pliusų – lanksti kelionės data, lankstus kelionės plano keitimas, greitis, lengvos kuprinės (iki 10 kg), šiltesnis poilsis ir t.t.

Žodžiu – Jūsų teisė rinktis 🙂

2012 birželio kopimo fotometraštis

Tik šiandien grįžome iš naujausios, jau 6-os, ekspedicijos į Monblaną.

Šios kelionės išskirtinumas – ypač gausus kopikų būrys, net 15 naujokų “alpinistų”, 2 patyrę vedliai ir 1 padedantis, prikaupęs patirties kituose kalnuose, kelionėse.

Visus juos sėkmingai palydėjome į viršukalnę, bei saugiai sugrąžinome atgal!

Didis darbas ir, berods, rekordinis pasiekimas – dar niekad niekas nevedė tokios gausios grupės be “nuostolių” – ligų, traumų, apsigalvojimo. Vadinasi yra kuo pasidžiaugti: tiek grupė labai tipri susibūrė, tiek mes, vedliai, viską suplanuojame ir įvykdome labai teisingai. Taipogi ir orai labai nepavedė – tik vieną parą turėjome pralaukti @3850 m šiokioje tokioje pūgoje, o jau sekančią dieną galėjome sėkmingai suvaikščioti į viršūnę.

O Jums – pasigrožėti kelionės fotometraščiu: Facebook.com/media/set/?set=a.10151839826410207.866346.803285206

Mano fantastiškas pasaulis

Heh… kai sekasi, tai sekasi 🙂 Nors šiaip Pliusas.fm pati mylymiausia radijo stotis, bet dažniausiai neatkreipiu dėmesio į kokias akcijas ar konkursus, tiesiog nėra laiko ir dėmėsio, kurį galėčiau skirti dar ir tam. Tad visai atsitiktinai prieš porą savaičių akys užkliuvo už FaceBook`e paskelbto fotografijų konkurso “Mano fantastiškas pasaulis“.

Berods buvau tarnyboje, tad radau keliatą minučių brukštelėti laiškutį ir prisegti porą foto į temą. Foto atrinkti – kur kas sunkiau nei jas pasiųsti :)) Pas mane tikrai daug įdomių kelionių, veiklų, nuotykių jau buvo, tad yra aibė foto kurios gerokai pranoksta standartinę masių kasdienybę ir puikiai atspindi būtent tokio konkurso temą – kad pasaulyje yra tiek daug nuostabių vietų, veiklų, reiškinių, įvykių, kad Gyvenimas yra Nuostabus!.. tad galėjau ir 50 nusiųsti, bet apsiribojau dvejomis, iš kurių vieną jie patys pasirinko ir publikavo 🙂

Tai akimirka iš šių metų kelionės į Alpes, užfiksuota jau leidžiantis po antro sėkmingo įkopimo į Monblaną, kai realiai prisėdau atokvėpiui ir grožėjausi supančiu pasauliu.

Kopimo į Monblaną 2011 06 17 – 25 fotometraštis

Praeitą savaitę, įtin atšiauriomis oro sąlygomis, sėkmingai ir saugiai suvedėme dar vieną kopikų grupę į Monblano viršūnę! Fotometrašti galite rasti čia: FaceBook.com/media/set/?set=a.10150670404270207.696902.803285206

Jei ir Jūs domitės galimybe išbandyti save ir įkopti į aukščiausią vakarų Europos viršukalnę – artimiausios numatomos kelionės data: 2011 liepos 24-31!! Visa informacija ir registracija mūsų tinklapyje 😉